تهران، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، خيابان سردار جنگل شمالی، خیابان پنج تن غربی، پلاک ۴۴
MOGEC

بازدید معاون عمرانی استاندار تهران (آقای دکتر چراغعلی) و فرماندار محترم ورامین (آقای مهندس کاغذلو) از خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های پاکدشت، ورامین و شهرری

این پروژه به طول ۳۶ کیلومتر با استفاده لوله های GRP و پلی اتیلن به قطرهای ۲۸۰۰ و ۳۰۰۰ میلیمتر آب را از تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های پاکدشت، ورامین و شهرری منتقل میکند. ظرفیت انتقال آب حدود ۹ مترمکعب بر ثانیه و حجم آب انتقالی ۲۸۳ میلیون مترمکعب در سال که ۲۵۳ میلیون مترمکعب بصورت فروش تضمینی و ۳۰ میلیون مترمکعب آب در اختیار سرمایه گذار است و انتقال آب به صورت ثقلی انجام میشود.
از نکات قابل توجه در این پروژه، مهندسی ارزش انجام شده درخصوص تغییر جنس لوله ها از پلی اتیلن به GRP است که منجر به افزایش قابل توجه در سرعت تولید لوله و اجرای طرح و کاهش هزینه اجرایی طرح گردید. همچنین واریانت های پیشنهاد شده درخصوص تغییر مسیر انتقال آب با استفاده از کمربندی پاکدشت منجر به کاهش بسیار زیاد در هزینه های اجرایی طرح و کاهش قابل توجه در زمان اجرای پروژه شده است. ضمنا این پروژه بعنوان اولین و بزرگترین پروژه سرمایه گذاری در حوزه انتقال آب مطرح میباشد.
این طرح عظیم امروز توسط معاون محترم استاندار تهران (آقای دکتر عسکری) و مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای تهران (آقای مهندس رضاپور) مورد بازدید قرار گرفت.

27 آبان ماه 1399

درباره نویسنده

Don`t copy text!