تهران، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، خيابان سردار جنگل شمالی، خیابان پنج تن غربی، پلاک ۴۴
MOGEC

بازدید معاون محترم استاندار تهران (آقای دکتر عسکری) و مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای تهران (آقای مهندس رضاپور) از خط انتقال آب از سد ماملو به شهرک صنعتی عباس آباد و نیروگاه دماوند

این پروژه به طول ۲۲ کیلومتر با استفاده لوله های GRP و فولادی به قطرهای ۵۰۰ و ۴۰۰ میلیمتر آب مورد نیاز صنایع پایین دست شامل شهرک صنعتی عباس آباد، نیروگاه دماوند و … را تامین میکند. در طول مسیر از دو مخزن بتنی تعادلی به ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب به همراه شیرآلات و حوضچه های کامپوزیت استفاده شده است و انتقال آب به صورت ثقلی انجام میشود.
از نکات قابل توجه در این پروژه، مهندسی ارزش انجام شده درخصوص تغییر جنس لوله ها از فولادی به GRP است که منجر به کاهش قابل توجه (حدود ۲۵ درصد مبلغ قرارداد معادل ۱۰۰ میلیارد ریال) در هزینه اجرایی طرح گردید. و همچنین برای اولین بار در پروژه های انتقال آب از حوضچه های کامپوزیت بجای حوضچه های بتنی استفاده گردید که هم در کاهش زمان اجرا و هم کاهش هزینه های اجرای طرح تاثیر قابل توجهی دارد.
این طرح مهم امروز توسط معاون محترم استاندار تهران (آقای دکتر عسکری) و مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای تهران (آقای مهندس رضاپور) مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد تا آخر آذر ماه به بهره برداری برسد.

27 آبان ماه 1399

درباره نویسنده

Don`t copy text!